Każdy wie lepiej
Każdy wie lepiej
„Każdy wie lepiej”  to zrealizowany na zlecenie CANAL+ ORIGINAL film fabularny na podstawie scenariusza Krzysztofa Raka – autora hitów „BOGOWIE” oraz „SZTUKA KOCHANIA. HISTORIA MICHALINY WISŁOCKIEJ”. W roli głównej JOANNA KULIG.
 
„Każdy wie lepiej” to pełna humoru i wzruszeń komedia opowiadająca o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Ich dwoje, jej dzieci, jego dzieci, dociekliwi teściowie, byli małżonkowie. Lawina zaskoczeń i przeszłość, która upomni się o swoje. Rodzinne przemeblowanie to idealna recepta na błyskotliwą komedię, która zaskoczy każdego!
 
Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „żyli długo i szczęśliwie”... ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel - rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin?
 
 

Obsada
Joanna Kulig, Michał Czernecki, Grażyna Szapołowska, Andrzej Seweryn, Maciej Musiałowski, Ewa Wencel, Maria Maj, Jerzy Janeczek, Julia Wyszyńska, Krzysztof Zarzecki, Milena Zimoląg, Piotr Czernecki, Ernestyna Tatarska

SCENARIUSZ I PRODUKCJA KREATYWNA
Krzysztof Rak
 
REŻYSERIA
Michał Rogalski
 
PRODUKCJA
Klaudiusz Frydrych
Inga Kruk
 
POZOSTALI TWÓRCY
Zdjęcia: Marian Prokop
Charakteryzacja: Marta Tesche–Klimek
Charakteryzacja Joanny Kulig: Waldemar Pokromski
Kostiumy: Dorota Roqueplo
Scenografia: Joanna Kuś
Reżyseria obsady: Nadia Lebik
Montaż: Alan Zejer
Dźwięk: Bartłomiej Bogacki
Post–produkcja obrazu i efekty specjalne: Chimney Poland
Kierownictwo produkcji: Dagmara Bończyk
Produkcja: CANAL+ Original

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Data premiery
05.08.2022

Galeria zdjęć i filmów
Wonder Films
Wonder Films Sp. z o.o.
ul. Husarii 60A
02-951 Warszawa
NIP 9512416292

Biuro:
ul. Malczewskiego 30
02-612 Warszawa
Telefon
Social Media