Zołza
Zołza
„Zołza” to przewrotna komedia oparta na ironicznej autobiografii Ilony Łepkowskiej – scenarzystki i producentki kultowych filmów i seriali („Nigdy w życiu”, „M jak miłość”), w reżyserii Tomasz Koneckiego, twórcy hitów „Lejdis”, „Testosteron” i „Listy do M. 3”.

Poznajcie zabawną i wzruszającą historię wyjątkowej i silnej kobiety, która zmieniła polski rynek filmowy i telewizyjny. Kobiety, która panuje nad wszystkim, ale… nie nad sobą.
 
Anna Sobańska (Małgorzata Kożuchowska) vel „Zołza”, „Królowa”, „Szekspir”. Dotychczasowy bilans życiowy: 1 mąż, 2 dzieci, 36 statuetek, 40 milionów widzów. Liczba osób, które nie widziały jej twórczości filmowej: hmmm – być może 2 lub 3. Liczba bohaterów, których wymyśliła: 186. Liczba dotychczasowych porażek w życiu osobistym i zawodowym: 0 (przynajmniej tak jej się wydaje). Nadchodzące załamania nerwowe: 1
 
Anna to kobieta sukcesu i… niekwestionowana zołza. Jednym skinieniem kreuje gwiazdy, a drugim je unicestwia. Chce być silna i idealna w każdym obszarze, choć nie widzi, że jej życie jest dalekie od świata, który kreuje na ekranie. Kiedy jednak wydaje jej się, że ma wszystko, życie postanawia utrzeć jej nosa. Co z tego wyniknie? Czy Zołza zapanuje nad własnym życiem?
REŻYSERIA
Tomasz Konecki

SCENARIUSZ 
Ilona Łepkowska (na podstawie własnej książki pt. "Idealna rodzina")

PRODUKCJA
Klaudiusz Frydrych
Krzysztof Rak
Inga Kruk
Ilona Łepkowska
Małgorzata Kożuchowska

POZOSTALI TWÓRCY
Zdjęcia: Tomasz Madejski
Charakteryzacja: Ludmiła Krawczyk
Kostiumy: Monika Kaleta
Scenografia: Alicja Olak
Reżyseria obsady: Małgorzata Adamska
Montaż: Jarosław Barzan
Kierownictwo produkcji: Dagmara Bagnecka

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
DATA PREMIERY
16.09.2022

OBSADA:
Małgorzata Kożuchowska, Artur Żmijewski, Zofia Domalik, Anna Dymna, Leon Chacewicz, Rafał Zawierucha, Bronisław Wrocławski, Filip Tłokiński, Marcin Perchuć.
Galeria zdjęć i filmów
Wonder Films
Wonder Films Sp. z o.o.
ul. Husarii 60A
02-951 Warszawa
NIP 9512416292

Biuro:
ul. Malczewskiego 30
02-612 Warszawa
Telefon
Social Media