Minghun
Minghun
"Minghun" jest wyjątkowym projektem, który skupia wybitnych twórców. Jest to kolejny film Jana P. Matuszyńskiego. Reżyser zasłynął fabularnym debiutem "Ostatnia rodzina", a jako twórca serialu "Król" zdobył serca szerokiej widowni. Jego ostatni film "Żeby nie było śladów" został zakwalifikowany do konkursu głównego na festiwalu filmowym w Wenecji.  Autorem scenariusza jest Grzegorz Łoszewski, a Producentem Kreatywnym Krzysztof Rak.
 
Jest to opowieść o stracie, nadziei, pragnieniu miłości, poszukiwaniu sensu życia oraz odpowiedzi na to, co nastaje po nim. Opowiada o najważniejszych emocjach i egzystencjalnych granicach ludzkiego doświadczenia. 
 
Tytułowy Minghun to chiński zwyczaj ludowy polegający na zaślubinach dwójki zmarłych, by mogli wieść szczęśliwe życie po śmierci. Stanowi on dla głównego bohatera, który w tragicznych okolicznościach traci ukochana osobę - pretekst do podróży w głąb samego siebie. Zderzenie dwóch, jakże odmiennych kultur, ma pomóc uświadomić zarówno filmowym postaciom jak i widzowi, że bez względu na pochodzenie, wszyscy przynależymy do jednej człowieczej rodziny, gdzie podstawowe emocje są wspólne.
REŻYSERIA
Jan P. Matuszyński

SCENARIUSZ
Grzegorz Łoszewski

PRODUKCJA
Klaudiusz Frydrych
Krzysztof Rak
Inga Kruk

POZOSTALI TWÓRCY
Zdjęcia: Kacper Fertacz
Scenografia: Joanna Kaczyńska
Reżyser obsady: Piotr Bartuszek, PoPing AuYeung 
Charakteryzacja: Pola Guźlińska
Kostiumy: Emilia Czartoryska
Montaż: Leszek Starzyński
DATA PREMIERY
2024


Wonder Films
Wonder Films Sp. z o.o.
ul. Husarii 60A
02-951 Warszawa
NIP 9512416292

Biuro:
ul. Malczewskiego 30
02-612 Warszawa
Telefon
+48 531 269 731
Social Media